Blog

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram son zamanlarda yakaladığı yükseliş ile dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Instagram’ı bireysel ya da kurumsal olarak kullanan kişiler olduğu kadarı ile ticaret için de kullanan kişi sayısı bulunmaktadır. Açtığı sayfalar üzerinden ürün ve hizmet satışında bulunan kişiler, kısa süre içerisinde düzenli bir gelirin sahibi olabilmekte. Instagram hesaplarını büyütmek isteyen kişiler genel olarak Instagram Çekiliş yolunu tercih etmektedir. Çekiliş sayesinde hesaplarını 1 milyonun üzerinde takipçi kazandıran kişiler alternatif yolları da araştırmaktadır. Bu yazımız içerisinde Instagram Reklam Fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram’a Reklam Vermek Avantajlı Mı?

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?
Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Çekiliş Yap ile sayfaların ne kadar hızlı büyüdüğünü daha önce dile getirmiştik. Ancak bazı kişiler Instagram hesaplarını sponsorlu reklamlar aracılığıyla büyütmeyi tercih etmektedir. Birçok kişinin çekiliş yapmasındaki ana etmenlerden birisi de doğru sponsor reklam verememelerinden kaynaklanmaktadır. Doğru bir şekilde verilen sponsor reklamlar hesapların hızlı büyümesinde önemli bir paya sahiptir. Sponsorlu reklamların avantajları ise;

 • Instagram reklamları doğru bir şekilde kullanıldığında belirlenen hedef kitlenin geri dönüşümünü sağlamaktadır.
 • Hedef kitleye yönelik verilen reklamlar ile sayfanız belirli ölçekte büyümektedir.
 • Instagram Çekiliş Yapma sizlere büyüme sağlatabilir. Bununla beraber reklam seçeneğini de kullanarak düzenli bir gelişim sağlayabilirsiniz.
 • Sponsor reklam içerisinde yer alan reklam modelleri sayesinde ürün ve hizmet satışını arttırabilir ya da hesaplarınıza doğrudan takipçi çekebilirsiniz.

Instagram bildiğiniz üzere Facebook tarafından satın alındı. Bu nedenle Instagram’a reklam verebilmek için Facebook hesabına da gereksinim duyduğunuzu belirtmek isteriz. Sahip olacağınız Facebook hesabını Instagram hesabınız ile bağdaştırdığınızda kolay bir şekilde reklam verdiğinizi göreceksiniz. Elinizde bulunan bütçeyi tamamen programlı bir şekilde reklama ayırabilir, günlük olarak harcayabilirsiniz. Hedeflediğiniz takipçi satışı ya da ürün satışına bağlı olarak reklam bütçenizi özel olarak oluşturmanız gerekmektedir. Bazı sektörlerde hedeflenen takipçi ve satış rakamlarına ulaşabilmek için binlerce TL reklam bütçesi ayırmak gerekebilir. Yüksek bütçelere sahip olamayan kişiler Instagram Çekiliş yöntemini tercih etmektedir. Çekiliş ile daha düşük bütçelere daha fazla etkileşim yakalayabilmek mümkündür.

Instagram Reklam Fiyatları

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?
Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Çekiliş Sitesi olarak bu zamana kadar çekiliş dışı büyüme yöntemi dile getirmemiştik. Ancak; çekiliş dışı olarak hesaplarını büyütmek isteyen kişilere de yol göstermek istiyoruz. Bazı kategorilerde çekiliş yapamadığınızı elbette biliyoruz. İşte o kategorilerde büyüme işlemi sponsorlu reklamlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Instagram reklam fiyatları ise tercih edilen reklamın türüne göre, hedef kitle, yaş durumuna göre reklam fiyatı değişiklik göstermektedir. Gösterim başı olarak alınan reklam bütçesi her işletme için değişeceğinden dolayı burada net bir fiyat asla belirtmek istemiyoruz. Instagram reklamlarını kullanmak isteyen kişiler öncelikle kendilerine bir bütçe belirlemeleri gerekmektedir. Daha sonra bu bütçeyi günün hangi saatlerinde reklama ayıracaklarına karar vermelidir. Reklam verilecek şehir, yaş, cinsiyet, reklam verilecek anahtar kelime, rekabet durumu bütçeyi tamamı ile değiştirmektedir. Bu nedenle Instagram reklam fiyatları tamamen kişiye özel olarak değişebilmektedir.

Instagram Reklamlarında Hedef Ne?

Instagram çekiliş yapma konusunda sizlere birçok bilgi paylaştık. Bununla beraber Instagram sponsorlu reklamlar hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Mantıklı hareket edildiğinde sponsorlu reklamların oldukça fazla avantajı bulunduğunu söyleyebiliriz. Her reklam türünün ayrı bir kullanım alanı olmasından dolayı doğru reklam türünün seçilmemesi reklamların boşa gitmesine neden olmaktadır. Instagram reklamlarının hedefi nedir konusundaki bilgiler ise;

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?
Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?
 • Instagram sponsorlu reklamlar bir sayfanın erişimini arttırmaktadır.
 • Reklam uygulama yükleme üzerine verildi ise bir mobil uygulamanın yükleme sayısını arttırır.
 • Kurumsal marka ve işletmeler tarafından verilen reklamlar marka bilinirliğini arttırır.
 • Instagram hesabınızda paylaştığınız videoların görüntülenme sayısı, resimlerin ise beğeni sayısı artar.
 • Sayfanızın ya da internet sitenizin yoğun trafik alması sponsorlu reklamlara bağlıdır.

Sponsorlu reklamların görüldüğü üzere işletme ve diğer hesaplara birçok katkısı bulunmaktadır.

Instagram Reklamlarında Hedef Kitle Belirleme

Instagram Çekiliş Yap konusunda dahi hedef kitlenin çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirmiştik. Sponsorlu reklam verme konusunda reklamın hitap edeceği kitlenin çok önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aşağıda belirteceğimiz kriterleri doğru uygulamanız durumunda reklamlardan elde edeceğiniz geri dönüşümün oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz.

 • Sponsorlu reklamlarda dikkat edilmesi gereken ilk şey yaş durumudur. Reklamlarınız kesinlikle 13 ile 65 yaş aralığına yönelik olmalıdır. 65 yaş üstü kişilerden geri dönüşüm almak oldukça zordur.
 • İkinci olarak yer, lokasyon durumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ülke, şehir, bölge gibi kriterler arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Satış yapan bir sayfanız varsa işletmenize en yakın lokasyondan başlayarak reklam verdiğiniz çapı genişletmeniz gerekiyor.
 • Reklam konusundaki en detaylı bölüm ise ilgi alanları bölümüdür. Bu bölüme yazacağınız anahtar kelimeler hem hedef kitlenizi hem de reklam bütçenizi belirleyecektir.
 • Instagram günümüzde 200’den fazla ülkede kullanılıyor. Eğer yurtdışında da ürün ve hizmet satışı yapmak istiyorsanız reklam bölümünde yer alan diller kategorisinden diğer dilleri seçmeniz gerekmektedir.

Instagram’a Reklam Vermek Neden Önemlidir?

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?
Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Çekiliş Yap olarak yazımızın son bölümünde Instagram’a reklam vermek neden önemli konusuna değinmek istiyoruz. Sponsorlu olarak verilen reklamlar hedef kitlenize ulaşmada sizlere büyük oranda yardımcı olur. Ürün ve hizmetleriniz milyonlarca kişi tarafından keşfedilir, daha çok satışlar elde edilir. Aynı zamanda Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olmasından dolayı reklam için en doğru platformlardan birisidir.

Related posts

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

admin

Yorum Yap

Leave a review